ریاضیات سال هفتم دوره اول دبیرستان

نمونه سوال ریاضی سال هفتم و دروس دیگر

63- تایپ اعداد در word
ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱٠/۱٠   کلمات کلیدی: ورد

تایپ اعداد در word


فرض ما بر این هست که شما بلد هستید که چطور ابزار فرمول نویسی رو که در ورد 2003 به شکل رادیکال آلفا و در ورد 2007  به شکل عدد پی هست رو به برنامه اضافه کنید.

 
خوب حالا بعد از اضافه کردن علامت فرمول نویسی به نوار ابزار وقتی شروع به تایپ فرمولهای ریاضی فیزیک شیمی و هرنوع فرمولی بکنید متوجه می شوید که اعداد انگلیسی تایپ میشوند.برای رفع مشکل:
 
http://rahyarmath.irاگر از  WORD 2003 استفاده می کنید.
 لازم است برای تغییر اندازه و نوع قلم ها پس از کلیک رادیکال آلفا و ورود به بخش فرمول نویسی، از منوی Style  گزینه Define را انتخاب کرده و تغییرات لازم را انجام دهید. در این قسمت می توانید از قلم های فارسی بهره جوئید. حتماً درقسمت Number یک قلم فارسی را انتخاب کنید تا اعداد فارسی تایپ شوند. حالا فونت هایی را برگزینید که عددها را فارسی و صفر را به شکل درست آن یعنی یک دایره کوچک توخالی می نویسند. مانند فونت کودک
 
http://rahyarmath.irاگر از  WORD 2007 استفاده میکنید.
ابتدا روی دکمه آفیس که بالای سمت چپ پنجره هست کلیک کنید.
در پایین پنجره گزینه Word Options یا همان تنظیمات ورد را بزنید.
درقسمت Word Options> Advanced> Numaral گزینه Hindi رو انتخاب کنید.
 
این مراحل رو در فیلم زیر میتونید ملاحظه کنید.(چنانچه تصویر را نمی بینید روی کادر زیر راست کلیک کنید و گزینه Show picture را بزنید و کمی صبر کنید)
 
 تایپ اعداد در فرمولهای ریاضی بشکل فارسی
 
 
 
http://rahyarmath.irضمنا اگر احساس میکنید ابزار فرمول نویسی ورد نمیتواند خواسته های حرفه ای شما را براورده کند پیشنهاد میکنم از برنامه Math Type  استفاده کنید که محصولی کمکی از مایکروسافت هست.برای خواندن ویژگیهای ان و دانلودش به اینجا مراجعه کنید.